Форум Запорожья

ZаБор - городской портал Запорожья
Текущее время: 24 май 2019, 00:31

Часовой пояс: UTC + 3 часа

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Олег Золотоноша
СообщениеДобавлено: 14 июл 2017, 16:12 
Омбудсмен

О главе областной полиции не было темы, а тут интервью на Депо.

Кстати заголовок я не совсем понял.

Головний запорізький коп: Про Maserati, мільйонний борг та дружбу з Коломойським

Изображение

Depo.Запоріжжя розпитали начальника ГУ Нацполіції в Запорізької області, звідки в нього квартира в центрі Києва і чому головний коп Запоріжжя став "мішенню" для деяких ЗМІ

Його не зустріти на різноманітних VIP-тусовках, світських раутах чи сторінках нечисленних глянцевих журналів. Він категорично не публічний і практично не спілкується з пресою. Якщо говорить – лише про роботу, майже ні слова про сім'ю та особисте. Проте журналісти розповідають багато чого: то його призначення до Запоріжжя лобіює сам Коломойський, то він придбав Maserati, то отримав звання завдяки родичу-мільярдеру.

Що з того, що говорять про начальника ГУ Нацполіції в Запорізької області, правда, а що вигадки, звідки в нього квартира в центрі Києва і чому головний коп Запоріжжя став "мішенню" для деяких дніпропетровських ЗМІ, порталу Depo.Запоріжжя в ексклюзивному інтерв'ю розповів сам очільник запорізької поліції Олег Золотоноша.

– Олеже Вікторовичу, ви очолюєте Запорізьку поліцію вже півроку. Які враження від міста? Вже встигли освоїтися?

– У мене позитивне враження про регіон, місто та колектив, в який я прийшов. Звісно, я встиг освоїтися, вже знаю наші сильні сторони та над чим треба попрацювати.

– До призначення керівником поліції ви працювали проректором Дніпровського державного університету внутрішніх справ. Посада головного копа Запоріжжя особисто для вас – це заслання чи підвищення?

– Звісно, це підвищення. Проте зазначу, я – офіцер. Отримав наказ і направився за місцем служби.

– Перше питання, яке виникає при вивченні вашої біографії: як вам вдалося у 33 роки отримати звання полковника поліції? Як то кажуть, за які заслуги?

– Звання підполковника та полковника я отримав достроково. В серпні 2012 року мені було достроково присвоєне чергове спеціальне звання підполковника міліції за реалізацію матеріалів стосовно посадових осіб Державної служби України з лікарських засобів в Дніпропетровській області, які у складі злочинної організації вимагали хабарі з учасників фармацевтичного бізнесу Дніпропетровської області, починаючи від ліцензування аптек і аптечних складів, видачі позитивних висновків про відповідність імпортованих медикаментів на територію області. Була задокументована злочинна діяльність шести осіб, з 50 фактів вимагання хабарів на загальну суму близько 1,5 млн. грн. За результатами реалізації була ліквідована корупційна схема, вибудувана чиновниками Державної служби України з лікарських засобів в Дніпропетровській області. За вказану успішну реалізацію мені і було присвоєне, в порядку заохочення, чергове спеціальне звання. Звання полковника я отримав в березні 2015 року достроково, будучи на посаді начальника протидії злочинності в сфері економіки ГУ МВС України в Дніпропетровській області, за реалізацію та успішне виконання задач і досягнення високих результатів в оперативно-службовій діяльності.

– Хто ваші батьки? Чи зіграли вони або ваші близькі родичі роль у стрімкому рості вашої кар'єри?

– Мої батьки – прості люди. Зараз – на пенсії. Безумовно, батьки відіграли важливу роль – вони дали мені життя, виховання. Проте вступити до лав поліції, тоді ще міліції, було моїм рішенням – я пішов навчатися до Дніпропетровського юридичного інститут МВС України, став курсантом. Чи допомагали просуватися по службі – ні. Якби навіть і хотіли, вони не мали такої можливості.

– А чому ви вирішили стати саме поліцейським?

– Скажу чесно: я вступав до міліцейського вишу, оскільки мені подобалась юриспруденція, та я знав, що по завершенню держава мені гарантовано надасть місце роботи. Тому і вирішив стати поліцейським.

– Є кілька версій щодо того, хто посприяв вашому стрімкому кар'єрному зростанню: хтось каже, що у вас є впливовій родич, хтось – що ваше призначення у Запоріжжя лобіював особисто Ігор Коломойский. Ви з ним знайомі?

– З ним ми особисто не знайомі. Відношення до мого призначення він не мав.

– Чому ви не були в АТО?

– В перші дні, коли на Сході України розпочались бойові дії, я писав рапорт, щоб мене направили в зону проведення антитерористичної операції, проте у керівництва було інше бачення. Після, коли йшов період переатестації, мені рекомендували поїхати на декілька днів для отримання статусу "Учасник бойових дій ", але я відмовився. Вважаю, що такі звання треба отримувати за реальні заслуги. Це моя принципова позиція.

– Нещодавно головний сепаратист Запоріжжя Артем Тимченко (колишній журналіст, організатор Антимайдану, називає себе депутатом "Новоросії", – Авт.) заявив, що ви маєте купу нерухомості в Києві, оформленої на дружину. Зокрема, квартиру по сусідству з родиною колишнього голови МВС Захарченка. Чи є це правдою?

– Так, у нас дійсно є квартира в Києві, купівля якої була запланована з кінця 2012-го. Тоді я був переведений до Києва і дуже рідко вдавалося бачитися з родиною. Тому ми вирішили придбати житло в столиці. Квартиру вибирала моя дружина, вона підходила нам територіально. Ми не цікавилися, хто саме буде з нами по сусідству. Стосовно колишнього голови МВС, його місце проживання мені ніколи не було відоме.

– Ця квартира коштує більш ніж півмільйона доларів США, звідки в вас гроші, адже ви декларуєте лише зарплату поліціянта?

– У вас неправильна інформація. Квартира не коштує півмільйона доларів. Її реальна вартість вказана у моїй декларації – 2 млн 175 тис. грн. Ми не мали такої суми, проте вирішили з дружиною продати квартиру в Дніпрі, мій особистий автомобіль, частина грошей була від ведення моєю дружиною підприємницької діяльності, і, крім того, взяли додатково в борг 1 млн. 278 тис. грн. Ми не побоялися брати в борг таку суму, оскільки у моєї дружини на той час уже був стабільний дохід від підприємницької діяльності, а моя заробітна плата дозволяла покрити сімейні витрати.

– Яким саме бізнесом займається ваша дружина?

– Моя дружина – приватний підприємець. Займається видом діяльності, який не входить в сферу контролю органів Національної поліції, а саме надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

– Де ви живете в Запоріжжі? Ви винаймаєте житло чи вам надали службову квартиру?

– Службове житло.

– Ви, як будь-який держслужбовець, заповнюєте декларацію. Є щось, чого ви не показали?

– Я виступаю за чесність та відкритість, тому в декларації показував все, навіть прикраси доньок, які були подаровані родичами та друзями на Дні народження.

– На якому автомобілі ви пересуваєтесь? Подейкують, що це Maserati, яка не вказана в вашій декларації

– Я пересуваюсь на службовому автомобілі Toyota Camry. Про Maserati вперше чую від вас.

– Ще до вашого призначення, в багатьох ЗМІ говорили про ваш зв'язок з криміналітетом. Мовляв, ви "кришували" фінансові афери в Дніпрі. Що то було?

– Я не "кришував" ані фінансові, ані будь-які інші афери, а виявляв їх та припиняв протизаконну діяльність. Звісно, це не подобалось тим, хто отримував з цього значні кошти. Тому проти мене розпочалась інформаційна війна. І для того, щоб дискредитувати мене як поліцейського, зв'явилися публікації, що я нібито "кришую" та маю відношення до протизаконних дій. Після виходу публікацій я особисто двічі звертався до керівництва, а також в УВБ (Управління внутрішньої безпеки, – Авт.) і ініціював проведення об'єктивної перевірки за викладеними в публікаціях фактам. До складу комісії входили співробітники УВБ, слідчі, кадри, інспекція з особового складу, також перевіркою займалися органи прокуратури. Не один з викладених фактів реально не підтвердився. До речі за рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області статті були визнані неправдивими.

– До речі, нещодавно одне з місцевих інтернет-видань зробило заяву, що його журналіста закидали камінням люди, начебто пов'язані з вами. Після того, як на ресурсі з'явилася стаття про вас…

– Звісно, це дурниці. Проте я ініціював відкриття кримінального провадження за фактом нападу на журналіста за ознаками ст. 345-1 ККУ. Матеріали кримінального провадження направлені до прокуратури Запорізької області. Саме вони і визначать чи причетний я до даного інциденту.

– З вашим призначенням в Запоріжжі стали регулярними, так би мовити, "поліцейські облави" на незаконні зали гральних автоматів. Проте, наступного дня вони знов працюють. Чому так?

– Ми дійсно на системній основі ведемо боротьбу з незаконним гральним бізнесом. З початку поточного року ми провели обшуки у 114 таких закладах. Загалом було вилучено 672 одиниці грального обладнання. Але це надто прибутковий бізнес і його власники відразу закупають нове обладнання та відкривають нові точки незаконного бізнесу. Втім, це питання більше до Управління захисту економіки, які на постійній основі документують діяльність таких закладів.

– Запорізька область завжди була неблагонадійною в питанні криміналітету – в українському рейтингу ми завжди плетемося в кінці. Ви ж розуміли складність регіону, коли погоджувались обійняти посаду керівника поліції?

– Звісно, я розумів. По-перше, труднощів я не боюсь. По-друге, так, область дійсно не проста, проте я одразу після призначення на посаду зазначив, що криміналітет не буде впливати на ситуацію в регіоні. І вже наприкінці січня ми затримали групу вимагачів у Василівському районі, які з 2014 року вимагали гроші з місцевих підприємців. 30 червня спільними зусиллями правоохоронних органів та суду області лідеру та членам групи обрано запобіжний захід тримання під вартою. Також за гратами перебувають кримінальні авторитети Григора та Туча.

– Чим ще може похвалитися обласна поліція під вашим керуванням?

– Загалом з початку року поліцейськими до суду направлено обвинувальні акти відносно 5 організованих злочинних угрупувань, з них 2 – з корумпованими зв'язками та 2 – банди. Членами організованих злочинних угрупувань скоєно 58 кримінальних правопорушень, з яких 57 – тяжких та особливо тяжких.

Наразі забезпечена стабілізація криміногенної ситуації на території області, і підвищена ефективність протидії злочинності у всіх напрямках діяльності, простежується стійка тенденція до зниження рівня злочинності. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, кількість скоєних злочинів знизилася на 25%.

Підвищено ефективність роботи з протидії наркозлочинності. Ми робимо акцент саме на викритті наркозбувальників, місць виготовлення та вживання наркотиків - припинено діяльність 14 наркопритонів та 1 нарколабораторію. Із незаконного обігу вилучено майже 133 кг наркотичних засобів. Вартість вилучених наркотиків складає 55 млн. грн. і це лише за пів року. У порівнянні, сума вилучених наркотиків за 2016 рік складає 37 млн. грн. Тобто нам з початку року вдалося вилучити наркотичної речовини на 18 млн. грн. більше ніж за весь період 2016 рік.

Не знижуємо наступальність і з протидії незаконному обігу зброї. У поточному році нами вилучено цілий арсенал зброї, вибухівки та боєприпасів. Серед вилученого 246 одиниць вогнепальної, майже 18 кг вибухової речовини, 451 одиниця підривачів, зарядів вибухових речовин і детонаторів та близько 29 тис. боєприпасів.

У порівнянні з минулим роком суттєво зросла кількість розкритих тяжких та особливо тяжких злочинів, а також умисних вбивств, фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень. Так, з 50 скоєних умисних вбивств розкрито 47, а з 34 тяжких тілесних ушкоджень розкрито 33.

– Ви призначили собі заступниками досить такі одіозних поліцейських, які "прославилися" за часи попередньої влади. Зокрема, під час Революції гідності Андрій Панченко керував спецпідрозділом "Сокіл", і ми можемо припустити, що він давав команду на розгін запорізького Майдану. А на адресу пана Сергія Логвиненка були звинувачення в хабарництві та кришуванні нелегального бізнесу. Тим не менш, вони пройшли переатестації, побули в АТО і повернулися на службу. Чому ви призначили саме цих людей?

– З приводу моїх заступників можу сказати, що це люди професіонали своєї справи. А якщо ви дійсно маєте конкретні факти щодо їх нібито протизаконних дій, то будь-ласка надайте мені їх та я особисто ініціюю проведення перевірок та за підтвердженням відкриття кримінальних проваджень.

– Як зараз складаються справи з кадрами? Вистачає людей? Які з територій регіону найпроблемніші в цьому плані?

– На сьогоднішній день проблема некомплекту особового складу існує. Так, у територіальних підрозділах поліції регіону є 568 вакансій. Найбільша нестача кадрів в смт. Розівка, м. Енергодар, м. Михайлівка. Ми постійно працюємо в цьому напрямку.

– Як ви особисто оцінюєте реформу поліції? Чим, скажімо, поліція 2007 року відрізняється від поліції 2017?

– Основна відмінність міліції від поліції це те, що поліція – це не каральний орган. Нова поліція – це сервісна служба, яка покликана служити та захищати.

– Як починається ваш ранок?

– Якщо пощастить, з будильнику. Найчастіше – з дзвінка чергової частини.

– Ви багато працюєте. А який ви у родинних стосунках, який ви чоловік та батько?

– Це треба запитати у моєї дружини та доньок.

- Який Олег Золотоноша, поза робочим кабінетом? Чи є в вас хобі? Як проводите вихідні? Як часто подорожуєте?

– Коли у мене з'являється вільний час, я намагаюсь проводити його з родиною, дітьми. Хоббі є, як у кожного чоловіка. Я займаюсь спортом.

– Чого ви ніколи не пробачаєте людям?

– Зраду.

– Що з їжі ви терпіти не можете?

– В їжі я не вибагливий.

– Що важливіше: Закон чи совість?

– Закон.

– Чому поліцейським бути крутіше, аніж керівником великого банку?

– Не розумію цього запитання. "Все профессии важны, все профессии нужны".

– Чим будете займатися, коли вийдете на пенсію?

– Висплюсь. Та, сподіваюсь до того часу, нарешті займусь вихованням онуків. Так як, на жаль, не маю достатньо часу на виховання доньок.

– Яка у вас найзаповітніша мрія?

– Щоб нарешті в Україні наступив мир.
https://zp.depo.ua/ukr/zp/nachalnik-zap ... 0714605799

Профиль Отправить личное сообщение  

Заголовок сообщения: Re: Олег Золотошоша
СообщениеДобавлено: 14 июл 2017, 18:23 
адекватник

у вас там опечатка в названии темы - он Золотоноша. :)

СообщениеДобавлено: 14 июл 2017, 18:31 
Большое сердце

Как сладко же поёт))) Неужто, верит, что найдутся такие наивные, кто поверит в то, что птица такого полёта, долетела самостоятельно, до нынешнего гнёздышка, без чьей-то помощи и при этом, чиста и бела, аки ангелочек? И в конце, конечно же - мир, во всём мире!
Вот, честно, уже подташнивает от всех таких, подобных интервью. Вот лучше бы, уже молчали, чем вот эти речи елейные, пытались, в уши вдуть народу, которого явно, за идиотов считают. Какого депутата, чиновника, не послушать, прям агнцы божьи, всего добившиеся, своим честным и непосильным трудом.

СообщениеДобавлено: 14 июл 2017, 18:42 
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-

А когда аваковские подстилки ликвидируют стихийную торговлю на Металле, а?
Кстати похоже именно эту рожу я созерцал когда он звиздел по телефону сидя за рулем, где-то в апреле месяце, когда на электричку на Тюленина шел, а дятел рядом на Кэмри полз, я его и запомнил из-за новой машины.

СообщениеДобавлено: 15 июл 2017, 01:05 
адекватник

КотМатроскин писал(а):
А когда аваковские подстилки ликвидируют стихийную торговлю на Металле, а?
А на Бородке на Ладожской? Это же надо было быть такими идиотами v_v , что бы выгнать торгашей на окраину Бородка на Товарищескую, куда мало кто и пойдет кроме местных, обрастись стихийной торговлей почти от светофора до школы на Ладожской? Там еще и НП, и кучу всяких магазинов, проехать крайне затруднительно стало . (-_-+)
Но зато старая площадка гуляет. :smile:

Заголовок сообщения: Re: Олег Золотоноша
СообщениеДобавлено: 12 фев 2019, 00:11 
Почётный ZаБорАвец II ст.

За что Золтоноша пошел на повышение!!!

"Для спецоперации сотрудники НАБУ под прикрытием открывали лото-маркет.

По оперативному замыслу, детектив НАБУ в конце 2017 под видом столичного бизнесмена и благотворителя с планами открытия лото-маркетов в Запорожье вышел на доверенное лицо (Смирнов А.) начальника полиции Запорожской области Олега Золотоноши. По данным бюро, именно он получал взятки из действующих в области лото-маркетов."

http://zabor.zp.ua/www/content/eks-nach ... %80%93-smi

Часовой пояс: UTC + 3 часа