Форум Запоріжжя

ЗаБор - міський портал Запоріжжя
Текущее время: 29 мар 2024, 16:54

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3817 ]  На страницу Пред.  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 153  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 23 янв 2020, 23:50 
Не в сети
адекватник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 июн 2010, 18:36
Сообщения: 42508
Откуда: третья планета от Солнца

_________________
Мы должны быть едиными, а нас хотят сделать одинаковыми.

Я ничего и никому не должен,
Поскольку никогда не жил в кредит.
(с) Андрей Дементьев


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 



 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:03 
Не в сети
адекватник
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27 июн 2010, 18:36
Сообщения: 42508
Откуда: третья планета от Солнца
Цитата:
Кабинет министров на заседании в среду, 25 марта, принял решение увеличить на период карантина на 50% социальные нормативы пользования электрической энергией, холодной и горячей водой, водоотведением и природным газом для готовки еды и подогрева воды.

Об этом сообщает пресс-служба Министерства социальной политики

Согласно принятому решению, Кабмин ввел на период карантина дополнительную компенсацию расходов на оплату отдельных коммунальных услуг получателям субсидий на период карантина, которая составит в среднем около 300 грн на семью.

В обосновании проекта решения отмечается, что на реализацию такого решение потребуется дополнительно 1,1 млрд грн, уточняет Интерфакс-Украина.

Также правительство запретило на период карантина приостанавливать предоставление жилищных субсидий.

Кроме того, Кабмин постановил обеспечить назначение субсидий на следующий период всем домохозяйствам, которые получают субсидию в текущем периоде, без соответствующих заявлений граждан.

Среди прочего, правительство постановило назначать субсидии гражданам, которые были уволены в период карантина (в связи с изменениями в организации производства и труда, в том числе ликвидации, реорганизации, банкротства или перепрофилирования предприятия, учреждения, организации, сокращения численности или штата работников), и зарегистрированы в службе занятости как безработные, на основании заиления о назначении субсидии и информации центров занятости об их пребывании на учете.

При этом, для расчета субсидии будет учитываться размен помощи по безработице без сумм полученной зарплаты.

_________________
Мы должны быть едиными, а нас хотят сделать одинаковыми.

Я ничего и никому не должен,
Поскольку никогда не жил в кредит.
(с) Андрей Дементьев


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:07 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Zep писал(а):
..
Цитата:
Люди так ответили в опросе приведенном выше. Очевидно они прикинули свои финансовые отложения "на черный день" и подсчитали, что если у них не будет работы и соответственно зарплаты, то их запасов хватит только на этот срок

Ну Вы же сами знаете наши "опросы". Опросили 1200 человек. Надо было идти в другой район "опрашивать", процент и время были бы наверное больше. Да и у каждого "свои" расходы.
У кого-то "в кармане есть 500 евро" на мелкие покупки, у кого-то пенсия - 60$.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:10 
Не в сети
ЛИШЕННЫЙ СТАТУСА

Зарегистрирован: 25 сен 2015, 10:04
Сообщения: 11481
Откуда: Свой
Микрон писал(а):
Zep писал(а):
..
Цитата:
Люди так ответили в опросе приведенном выше. Очевидно они прикинули свои финансовые отложения "на черный день" и подсчитали, что если у них не будет работы и соответственно зарплаты, то их запасов хватит только на этот срок

Ну Вы же сами знаете наши "опросы". Опросили 1200 человек. Надо было идти в другой район "опрашивать", процент и время были бы наверное больше. Да и у каждого "свои" расходы.
У кого-то "в кармане есть 500 евро" на мелкие покупки, у кого-то пенсия - 60$.
Это понятно.. но людям как то виднее свои финансы чем вам. И если они решили, что протянут максимум месяц два , то значит так и есть. им по любому виднее


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:11 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Novalun писал(а):
НУ нет у меня водки, Микрон ))) Могу про вино рассказать , потом , может быть ...
Хотя, уже не расскажу ... какая то тварь нажаловалась Клону .
Ну бывайте здоровы !

У меня есть. Вино заводское не люблю. Домашнее - потребляю.
И Вам - не хворать.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:14 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Zep писал(а):
Это понятно.. но людям как то виднее свои финансы чем вам. И если они решили, что протянут максимум месяц два , то значит так и есть. им по любому виднее

Не спорю. Я говорю о том - что сейчас деньги тратить "особо некуда", и можно не платить квартплату и кредиты, налоги и другие статьи налоговых расходов. То есть при "правильном распределении" - можно "выжить". Если вопрос ставится именно так. Выжить.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:19 
Не в сети
ЛИШЕННЫЙ СТАТУСА

Зарегистрирован: 25 сен 2015, 10:04
Сообщения: 11481
Откуда: Свой
Микрон писал(а):
Zep писал(а):
Это понятно.. но людям как то виднее свои финансы чем вам. И если они решили, что протянут максимум месяц два , то значит так и есть. им по любому виднее

Не спорю. Я говорю о том - что сейчас деньги тратить "особо некуда", и можно не платить квартплату и кредиты, налоги и другие статьи налоговых расходов. То есть при "правильном распределении" - можно "выжить". Если вопрос ставится именно так. Выжить.
я думаю в опросе и имелось в виду сколько люди протянут если деньги надо будет тратить ТОЛЬКО на еду


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:23 
Не в сети
Заслуженный ZаБорАвец

Зарегистрирован: 13 июл 2010, 11:11
Сообщения: 511
Вас самих не притомили уже разговоры о коронавирусе этом??


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:24 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Zep писал(а):
я думаю в опросе и имелось в виду сколько люди протянут если деньги надо будет тратить ТОЛЬКО на еду

Ну а я сомневаюсь. Тем более зная наших людей.
Пусть только пенсов опросят. Как я выше писал, при пенсии менее 2000 гривен. Квартплате и наших ценах на отопление, лекарства...
Ну живут то как-то? Я правда и сам удивлен, но живут.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:25 
Не в сети
ЛИШЕННЫЙ СТАТУСА

Зарегистрирован: 25 сен 2015, 10:04
Сообщения: 11481
Откуда: Свой
Stepan Golubev писал(а):
Вас самих не притомили уже разговоры о коронавирусе этом??
Так не заходите в эти темы. Вас силком тянут?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:25 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Stepan Golubev писал(а):
Вас самих не притомили уже разговоры о коронавирусе этом??

А о чем? Живая тема как-бы.
И даже из каждого "утюга" о нем.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 19:44 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
https://ubr.ua/labor-market/ukrainian-l ... lo-3891605
Цитата:
Кабмин разрешил работать в карантин, но не всем. Кому повезло.
Итак, со дня опубликования соответствующего постановления во время карантина могут работать без ограничений такие отрасли:
торговля продуктами, топливом, средствами гигиены, лекарствами, ветеринарными препаратами, кормами, агрохимикатами, семенами;
банковские и страховые учреждения, медицинская (в том числе стоматологическая) и ветеринарная практика, автозаправочные станции, станции техобслуживания автомобилей, пункты по ремонту техники и бытовых изделий, все виды почты;
заведения общественного питания (только для адресной доставки).
Также Кабмин принял существенные послабления для проезда в общественном транспорте. Теперь вместо нормы в 10 человек, в общественном транспорте может быть заполнено 50% мест для сидения.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 20:02 
Не в сети
Заслуженный ZаБорАвец

Зарегистрирован: 29 июл 2015, 10:45
Сообщения: 521
Микрон писал(а):
Naty писал(а):
Знаете, что тяжелее всего на карантине? Находиться 24 часа в сутки с одними и теми же людьми, так что эмоций мне хватает и дома


Изображение

Кстати, это выход! )))
Смотрите, Микрон, если исчезнет из продажи ещё и скотч, то это по вашей наводке


Перевод с итальянского:

Итак, судя по тому, что я читаю там и сям, ситуация мне кажется следующей:
те, кто сидит дома, бухтит на тех, кто выходит, в то время, как те, кто обязаны ходить на работу, бухтят на тех, кто может остаться дома.
Те, которые с детьми, бухтят на тех, которые с собаками, потому что собаки могут выходить, а дети - нет, в то время как те, кто с собаками, бухтят на всех, кто бухтит на них, потому что выходить каждый день в любую погоду с собакой - это самое незавидное в судьбе собаковода, и в любое другое время он бы охотно отказался от этой "привелегии".
Те, кто не занимается спортом, бухтят на тех, кто выходит на пробежку, потому что если меня всё достало, то будет абсолютно правильно, чтобы всё достало и тебя тоже, и пофиг на то, насколько опасной может быть твоя пробежка в одиночестве.
Те, кого всё достало, бухтят на тех, кто развлекается и поёт с блаконов, те, кто развлекаются на балконах, бухтят на тех, кто достаёт их.
Те, кто не курит и не играет в азартные игры, бухтят на тех, кто заполняет пункты продаж сигарет и мгновенных лотерей, те, кто заполняeт пункты продаж сигарет и мгновенных лотерей, бухтят на тех, кто дважды в день выходит в магазин, которые, в свою очередь, бухтят на тех, кто выходит с собакой, а они, в свою очередь, бухтят на собак.
Потом есть ещё и те, кто бухтит на правительство, на мужа, на Папу римского, на соседа, на Европу, на учёных, на Китай, на жителей Ломбардии, на сардины (политическое движение в Италии), на кофе, который, будучи сваренным в кофеварке, имеет плохой вкус, и немного бухтят на вирус, но так как он чрезвычайно обидчив и может ответить, его лучше не дразнить.
Все остальные заболели.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 20:20 
Naty писал(а):
те, кто сидит дома, бухтит на тех...

Всплеск разводов уж точно гарантирован (T_T)


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 20:23 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Гость писал(а):
Naty писал(а):
те, кто сидит дома, бухтит на тех...

Всплеск разводов уж точно гарантирован (T_T)

В Китае говорят так и стало. Где-то читал.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 20:37 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 дек 2013, 19:50
Сообщения: 3619
Naty писал(а):
Novalun писал(а):
Naty писал(а):
Если бы все "прониклись", то 1,5 месяца жёсткого карантина могли бы и не понадобиться...
Слушайте , почему город должен 1.5 месяца страдать из за каких то зажравшихся чинуш кутящих в Куршевелях ???

Знаете, что тяжелее всего на карантине? Находиться 24 часа в сутки с одними и теми же людьми, так что эмоций мне хватает и дома, мне непонятно, почему Вы несколько бурно ставите мне вину чьё-то поведение. Оно не входит в понятие социальной ответственности каждого, о котором я и писала?

Ко мне в 2014 году брательник из Славянска свалил с семейством, когда там была заваруха, у меня как раз в то время предок обретался, он вечно жаловался, что внуков не видит, ага. Вот внучки и явились - одной 5 годов, другому 2. Мне то что - в 7 утра на работу свалил, в 7 вечера пришел, пожрал, помылся и спать завалился, а когда я сплю - хоть конец света, крепче моего сна только смерть. Ну можно сказать, шо я их не видел, а предка там хватило на неделю XD , после чего он свалил к матери.

_________________
Господи и Сатана дайте этим долболобам то что они хотят и пусть не жалуются!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 25 мар 2020, 22:57 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
КотМатроскин писал(а):
Ну за границей не 12 лямов, а 3 максимум, а наиболее вероятная цифра от 1 до 2 миллионов это раз. Наименьшие претензии у меня к заробитчанам - многие из них поперлись за границу, когда про вирус еще никто не слышал, это понятно. Но козлины которые поперлись в Куршавель сезон закрывать или проходить курс детоксикации в одном из рассадников вируса (Гишпании вонючей) и многие из них притащили вирус сюда вот этих тварей согласно принятого ими же закона надо сажать.

https://gordonua.com/news/society/bolee ... 61092.html
Цитата:
Более 3,2 млн украинцев работают за рубежом на постоянной основе – Минсоцполитики
В отдельные периоды количество украинских трудовых мигрантов достигает 9 млн человек, сообщили в Министерстве социальной политики Украины.

Данные на 01 августа 19. Это ОНИ так думают. А по факту больше.
Читал о том что 12 "лямов" и только в РФ около 5-6 млн.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 08:33 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
https://www.unian.ua/health/country/109 ... vakov.html
Цитата:
Глава МВС заявляє, що в найближчі дні запрацюють законсервовані спиртзаводи, які вибрали свою квоту на виробництво, щоб наситити внутрішній ринок.
«Також прийнято рішення відкрити усі спиртзаводи, і вони працюватимуть у повній мірі. Це необхідно кожному, і скоро ці дезінфектори будуть у кожного за доступною ціною», - сказав міністр.

«І це (спирт - УНІАН) наша міжнародна валюта, якою ми зможемо допомогти італійцям, коли ми в найближчі дні наситимо свій ринок спиртом і дизінфікуючими засобами», - додав Аваков.


Да ну? Теперь бы и производство масок наладить, чтоб они работали "в полную силу". Это тоже валюта.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 08:45 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11 авг 2015, 20:27
Сообщения: 2108
Откуда: Запорожье
Можно и аппараты ИВЛ в гараже делать :-Q

https://bykvu.com/ru/bukvy/covid-19-inz ... mi-rukami/

Изображение

_________________
Жители Украины, переезжающие жить на роSSию, повышают средний уровень IQ обеих стран.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 09:09 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
poruchik писал(а):
Можно и аппараты ИВЛ в гараже делать :-Q

В таком случае можно ничего "не выдумывать" - а достать из гаража старый советский пылесос и "вентилировать" легкие. Я таким белил потолки.
Я про те предприятия, которые "заточены" под изготовления этих масок. Китайские, читал, ругают. вроде всего 2 слоя. Украинские - идут "на ура".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 09:43 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22 май 2016, 12:41
Сообщения: 4657
Откуда: Запорожье, правый берег
Колишній міністр охорони здоров’я Уляна Супрун після своєї відставки в серпні 2019 року не полишила сферу охорони здоров’я, але зайнялася нею вже як громадський діяч.

"Я далі буду захищати ту трансформацію, яка є. І як щось піде не так, то I’ll be back", – заявила вона

Інтерв'ю записували онлайн, дотримуючись каратинних рекомендацій.

"Маски на вулиці чи магазині – це не найважливіша річ і це найнижчий ризик заразитися"

– Особисто ви перебуваєте на карантині?

– Я в Києві, працюємо в офісі. Добираємося сюди або пішки, або на таксі, або на власному авто.

Ті співробітники, які захотіли лишитися дома, вони дистанційно працюють. А п’ятеро далі щодня приходять в офіс.

– Чи вдягаєте маску, коли виходите з дому?

– Ні.

– У своєму нещодавньому дописі ви вкотре наголосили, що ВООЗ не рекомендує носити маски здоровим людям.

Але в умовах карантину вже невідомо, хто є інфікованим, адже вірус можна переносити взагалі безсимптомно.

– Коли ми йдемо вулицею за метр-два від інших людей або швидко проходимо повз них – то немає загрози заразитися.

Коли я йду в магазин і там торкаюсь якихось поверхонь, я, при цьому, не торкаюся обличчя. Коли завершую покупки, то користуюсь антисептиком.

Вдома мию руки, далі розставляю продукти і знову мию руки. Тобто часто мити руки – це одна з найважливіших речей.

Якщо ми дотримуємося всіх правил – не торкаємося лиця, миємо та дезінфікуємо руки, не стоїмо і не кашляємо одне одному в лице, то є дуже низька вірогідність заразитись.

Маски, насамперед, потрібні для медпрацівників, щоб вони захистилися від інфікованих людей.

А, натомість, ми чуємо від керівництва МВС, що люди мають всюди ходити в масках, тобто скуповувати засоби захисту в той час, коли їх і так бракує медпрацівникам.

Друга група осіб, яким потрібні маски – це вже хворі, щоб не передавати вірус іншим.

Третя група – це особи, які мають постійний контакт з багатьма людьми, напркилад, касири в магазинах.

А тоді вже можна говорити про маски для людей, які не хворі та не мали контактів з потенційно інфікованими, але хочуть себе захистити.

Але маски не є достатнім заходом. Я бачу, як люди пхають пальці під маску, торкаються обличчя, або не міняють їх регулярно. Тоді їм це не допоможе.

Або ж шиють зараз маски з тканини, яка пропускає краплі й вірус, бо вона не є блокуюча.

Зараз виглядає, що люди сприймають маску як якийсь талісман чи оберіг. "Маю маску, то не захворію". Але це не так.

– Але в тому ж магазині не завжди реально витримати дистанцію в два метри. Шанс заразитися у магазині таки є?

– Може 2% є шансів таким чином заразитися.

А 98% заразяться через ігнорування порад мити руки, не торкатися обличчя немитими руками, не збирати цілу сім’ю в одну квартиру та не самоізолюватися при ризику вже бути інфікованим.

Наука та досвід інших країн показує, що найчастіше вірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів своєї сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час.

Коли ми кілька хвилин стоїмо в маркеті – це не близький контакт.

Близький контакт – це коли люди летіли кілька годин поруч в літаку. Це я про 14 випадків в Києві, які разом летіли з Женеви.

Вони не мали температури, їх з літака відпустили додому, де вони вже легко могли передати вірус своїй сім’ї.

Відсутність температури – цього замало, щоб розуміти, чи людина інфікована.

Тому розумний спосіб запобігання розповсюдження вірусу – це відокремити людей з високим ризиком інфікування. Тобто взагалі унеможливити їхні контакти з іншими людьми.

Бо більшість людей не розуміє, що таке самоізолювання. Це не просто сидіти вдома, це стовідсоткове уникнення від контакту з членами родини.

Якщо ви вже ділите одне помешкання, то після користування ванною кімнатою її треба дезінфікувати, також слід мати свій окремий посуд тощо.
Уляна Супрун: Коли ми кілька хвилин стоїмо в маркеті – це не близький контакт

І якщо люди самі не спроможні організувати свою ізоляцію, тут має допомогти держава або бізнес. Умовно, заселити потенційно інфікованих в порожні готелі.

І лише після того як ПЛР-тестування покаже негативний результат, або мине 14 днів і людина не захворіла, її можна відпускати додому до сім’ї.

Те саме, якщо людина захворіла в легкій формі. Її слід ізолювати від родини. А всім контактним особам так само зробити ПЛР-тести, а на час очікування результату теж відокремити один від одного.

"Чим більше тестуємо, тим більше можемо
зберегти демократичні принципи"

– Чи був шанс мінімізувати ризик ввезення вірусу в країну, чи зважаючи на відсутність дорогих, але точних, ПЛР-тестів, це було неможливо?

– За останні місяці в Україну заїхала маса людей і невідомо, куди вони поїхали, і що з ними відбувається.

Щоб зменшити вірогідність поширення вірусу, треба було брати в людей контакти, інформацію, звідки вони повернулися і в яких країнах були, надалі з ними комунікувати і спостерігати.

Але все відбувалось хаотично, відповідальність була перекладена на самих людей, яким не донесли важливість ситуації та не пояснили правила поведінки опісля. А це найменша річ, яку можна було зробити.

Якщо людей не змогли ізолювати, то хоча б треба було вести за ними спостереження.

Але завжди легко говорити про минуле і розповідати, як треба було робити. Важливо це зафіксувати і далі не помилятися.

Зараз слід дивитися на досвід інших країн, аналізувати і брати найкращі практики, які спрацювали, і ними послуговуватись надалі.

Всіх протестувати неможливо, але країна має зробити свій максимум: представники ВООЗ та ООН в Україні про коронавірус

– Україна, по ходу, поступово переходить на китайський сценарій з тотальними карантинними обмеженнями з перспективою заборони виходу на вулицю.

Чи це єдиноможливий для нас варіант?

– Я б не базувалися на китайському досвіді, бо це закрита недемократична країна.

Там переслідували лікарів і журналістів, які говорили і писали правду. Тому не можна стовідсотково довіряти даним і статистиці з Китаю.

Якщо дивитися на інші країні, які ближчі нам за демократичними цінностями, ті ж Німеччина та Південна Корея – там люди не тотально обмежені в правах. Зате там роблять масове тестування ПЛР.

Там значно менше людей захворіло і померло, бо вони спочатку тестували тих, які приїздили з-за кордону та їх ізолювали. І коли тест показав негативний результат, людина могла спокійно повернутися додому. В іншому випадку, вона мала бути ізольована від усіх.

Тобто ми повинні більше робити ПЛР-тестів, в тому числі контактних осіб. І таким чином інфікованих відокремити від літніх людей та людей з групи ризику.

Карантин і тестування – це речі взаємопов’язані. Чим більше тестуємо, тим більше можемо зберегти демократичні принципи.

Бо якщо людину протестувати і вона знає, що не інфікована, то може більш вільно пересуватися.

Друга річ, яку варто запозичити – це замість панікувати і скуповувати маски, забезпечити максимально засобами захисту наших медиків. В т.ч. сімейних лікарів. Бо наша передова зараз – це сімейна медицина, до якої спершу звертаються пацієнти.

Також важливо захистити людей, які працюють в швидкій допомозі та перевозять пацієнтів з підозрою.

Третє – зосередитись на допомозі літнім людям, які найбільше страждають від вірусу.

Позбавити їх прямих контактів, допомогти з доставкою ліків та продуктів, які залишати біля дверей.

І максимально їх інформувати, бо багато з них дивляться лише телевізор, де багато недостовірної інформації.

Так само неправильним є відвозити дітей до бабусь і дідусів. Бо діти не дуже дотримуються правил гігієни.

І четверте – треба залучати в своєму місті чи громаді волонтерські організації, які допомагають медикам та літнім людям.

Тобто зараз треба свою енергію замість паніки спрямували в корисне русло. А це навіть просто дзвонити літнім родичам і розмовляти з ними, бо соціальна ізоляція може дуже негативно впливати на психічне здоров’я.

– Тобто ви за ліберальну модель карантину, а не тотальну заборону на пересування?

– Я за здорову золоту середину.

Треба триматися демократичних принципів, здорового глузду та критичного мислення.

По-перше, що ми бачимо в результаті тотального обмеження громадського транспорту – в Києві величезні затори на дорогах, бо люди всі як їздили, так і їздять, але пересіли на авто.

Хоча громадський транспорт це не місце, де люди масово заражаються вірусом. В Лондоні, наприклад, пропонували лише зменшити кількість працюючих станцій метро, а не закривати його взагалі. Постійно дезінфікують вагони.

По-друге, застосовуючи обмежувальні заходи, треба розуміти, як це все відіб’ється на економіці. Якщо не працює бізнес, то немає податків і держава не отримує кошти.

Це все дуже погано для економіки і треба думати, як її підсилити. А в нас кажуть – спершу карантин, а пізніше подумаємо, що робити з економікою.

Ні, спочатку треба подумати про ефект, який буде, а вже потім робити ті чи інші кроки.

По-третє, мені взагалі незрозумілі, наприклад, ініціативи про обшуки без дозволу суду. Яке це має відношення до пандемії?

Деякі речі робляться в диктаторський спосіб і не просто з метою захистити людей.

А якщо вже потрібні жорсткі обмеження, то вони мають були плановими і заздалегідь оголошуватися, щоб люди мали час підготуватися.

До прикладу, коли закрили метро, не розробили одразу план, як людям добиратися на роботу.

– Ці жорсткі заходи, на вашу думку, – від безвиході через неготовність держави справитися з епідемією, чи паралельна спроба "прикрутити гайки"?

– Перше – це неспроможність і некомпетентність органів влади.

Що на нас чекає, було очевидно ще в кінці січня, коли влада планувала повернення українців з Уханя, але відтоді було дуже мало зробленою. Бо порахувати, скільки в Україні лікарняних ліжок це не план.

І коли нічого не було підготовлено і паралельно починають діяти диктаторські обмеження, то виглядає, що це все було сплановано і влада використовує момент, щоб просувати свої політичні цілі, поки люди інформаційно зосереджені лише на темі коронавірусу.

Ми також бачимо, як одна особа починає керувати всім – це міністр внутрішніх справ. Але ми не хочемо повернутися до системи, де правоохоронні органи керують усім в країні, як це було за часів Януковича.

"В лікарнях – бардак, бо там ще реформи не було"

– Як я правильно зрозуміла, якби ви зараз працювали на чолі МОЗ, ви б не підтримали рішень щодо карантинних заходів, які запровадили в Україні?

– Якби я була в міністерстві, ми б почали діяти в січні. І, можливо, не дійшли до тої ситуації, яку маємо зараз.

І якщо я б розуміла, що ми за два місяці зробили все, що змогли, і залишився єдиний вихід – таки закривати громадський транспорт, то ми б закрили.

Але зараз через незроблені в попередні місяці кроки ми поставлені перед фактом, що вже не маємо іншого виходу.

Зараз панічно і хаотично пробують щось організувати, щоб створити вигляд наявності якогось плану.

Але поки виглядає, що карантин – це єдиний план, а не частина великого плану.

Закриваємо всіх у хатах і все. Прийняти диктаторські закони і чекати, щоб все минулось, – так виходить.

– І як би ви діяли, якщо були в січні міністром?

– Урядовий штаб ще в січні мав би розробити план дій, промоніторивши, що в нас є і чого бракує.

Якщо бракує, то звернутися до виробників, закуповувати засоби захисту, насамперед, для лікарів, а не продавати їх за кордон, як це в нас відбулося.

Далі визначити маршрут пацієнта, відпрацювати чіткий алгоритм дій з первинною ланкою. Щоб лікарі розуміли, як працювати з пацієнтами по телефону.

Визначити перелік лікарень, які прийматимуть людей з важкими симптомами. За нашого керівництва був розроблений план госпітальних округів, де була визначена центральна лікарня інтенсивного лікування.

Зараз можна було б призначити по одній лікарні, яка приймає осіб виключно з підозрою на коронавірус. І спрямувати всю допомогу саме туди. Звісно, також мати запасні лікарні, які могли б швидко перепрофілюватися.

В нас минулого літа були симуляційні навчання з ДСНС і Центром громадського здоров’я щодо дій в умовах епідемії. Але цим досвідом не користуються, бо він від "минулої влади".

На жаль, зараз така політика, що нібито всі напрацювання минулої влади – це погано.

Далі слід було провести аудит, які в світі наявні тести, чи є можливість їх виробляти в нашій країні. Якщо немає можливості, або не в найближчій перспективі, то визначити, в кого закуповувати і заздалегідь підготувати всі нормативні акти.

За шість тижнів можна було перейти на повноцінну роботу такого урядового штабу. Тоді б ми були зараз на іншому рівні підготовки.

– Зараз критики часто згадують про "розвалену" Санепідслужбу.

Мовляв, ось попередники розвалили, а тепер в часи пандемії вона б дуже знадобилась. Знадобилась би?

– Всі функції Санепідслужби збережені і були розподілені по різних відомствах.

Ті ж лабораторні центри, які були в Санепідслужби, збережені, але вже під керівництвом Центру громадського здоров'я. І саме вони зараз роблять ПЛР-тестування на коронавірус.

Єдине, що зникло – це вертикаль корупційного монстра, який брав хабарі і не дуже успішно працював.

Неготовність до епідеміологічних викликів – це не через відсутність санепідсдужби, а через неспроможність міністерства.

Що б зараз робила Санепідслужба такого, що не робиться і так?

– Також зараз лунає критика попередників, що розвалили систему охорони здоров’я, вказуючи на критичну неготовність лікарень, браку апаратів штучної вентиляції легень тощо.

В соцмережах вже маса негативних історій пацієнтів, яких госпіталізували з підозрою на коронавірус.

– Реформу охорони здоров’я ми встигли втілити на первинній ланці (сімейна медицина – ред).

І якщо б зараз ми не мали сімейних лікарів, які першими спілкуються з своїми пацієнтами, визначають симптоматику, ми були би в катастрофічній ситуації.

Трансформація системи охорони здоров’я на вторинній ланці, на рівні лікарень розпочнеться лише з 1 квітня. Тому в лікарнях ще бардак, немає обладнання, бо там ще реформи не було.

– Але як так історично склалося, що в Україні в рази менше апаратів штучної вентиляції легень, ніж в країнах ЄС?

В Україні їх трохи більше тисячі, як в Італії було 5 тисяч, а в Німеччині – аж 25 тисяч.

– Жодна країна не готова до цієї пандемії. В жодній країні не є достатньо апаратів ШВЛ.

Я переглядала дані за останні роки. В Італії було 12 реанімаційних ліжок на 100 тисяч населення, в Німеччині десь 26, в США – 34-35. Але в багатьох країнах їх не більше 10 на 100 тисяч.

В Україні їх може трохи менше. Але в нас позаду 70 років Совєцького союзу і 25 років української незалежності, під час яких ніхто нічого не робив для покращення системи охорони здоров’я.

Тому несправедливо дорікати, що ми рік тому не закупили, умовно, 30 тисяч апаратів ШВЛ, якщо за всю незалежність система охорони здоров’я не оновлялася.

Система розвивається крок за кроком. Минулого року було закуплено багато швидких, які мають приїхати цьогоріч.

– Ви б не хотіли повернутися на посаду міністра охорони здоров’я, якби у вас була така можливість?

– Якщо б мені надали можливість сформувати цілий уряд, тоді, можливо, так.

Бо МОЗ не єдине зараз відповідає за ситуацію. Це питання всього уряду, і всіх керівників держави, починаючи з президента.

Вони в координації повинні вживати правильні кроки, щоб захистити наших громадян від хвороби, а не просто позбавляти їх прав в диктаторський спосіб ніби під приводом їхнього захисту.

– На вашу думку, чи слід Україні відмовлятися від закупівлі експрес-тестів, які не дають точних результатів, і витрачати ці кошти на ПЛР-тести, хоча ті значно дорожчі?

– Тестування ПЛР триває значно довше. Проби слини чи рідини з носа везуть в лабораторію, де є відповідне обладнання і реагенти. Це займає багато часу.

Україна втратила два місяці, тому лабораторій лише кілька і в них вже не вистачає реагентів.

Я сподіваюся, що в літаку, який прилетів з Китаю, було обладнання і реагенти, і ми зможемо більше робити ПЛР-тестів.

Швидкий тест – це забір крові й за 15 хвилин маємо результат. Але він показує антитіла, а не сам вірус. А ці антитіла з’являються від 4 до 7 днів після інфікування.

Тому у 10-15% відсотків випадків інфікованим людям тест показує хибний негативний результат. Це не дуже добре, бо люди можуть розслабитися і не ізолюватися.

Але швидкі тести попри все допомагають у тому випадку, коли позитивний результат дає розуміння, що людину треба ізолювати.

Або якщо в неї є симптоми вірусної інфекції, то везти в лікарню, де продовжити діагностику, щоб унеможливити ускладнень.

– Чи підтримуєте ви алгоритм, коли всіх з підозрою везуть у лікарні, бо лише в умовах госпіталізації проводять тестування?

– Це недоцільно. Нам не потрібно переповнювати лікарні.

Людей без симптомів чи з легкими симптомами можна ізолювати в інших місцях. В тих же готелях, де двічі на день в них міряти температуру.

Тести на коронавірус: як їх роблять, за яких умов і чи можна зробити самостійно

Лікарні слід готувати до серйозних хворих, і тих, які будуть потребувати реанімаційних дій.

Також треба готувати медиків, як діяти в наступні тижні, бо в них буде дуже велике навантаження. Їм потрібна, в т.ч. психологічна підтримка.

Також медпрацівникам варто підготувати ті ж готелі, щоб вони не їхали додому і не наражали на небезпеку родину.

– А чи доцільно робити тести в домашніх умовах, щоб не возити людей в лікарні?

– В США, Південній Кореї, Німеччині створили мобільні пункти для тестувань.

Тестувати також можуть у сімейного лікаря.

А їздити додому до кожного і робити тести – це неефективне використання швидкої допомоги.

В Україні звикли, що швидка – це медичне таксі. Насправді ж людині потрібна швидка, наприклад, коли їй важко дихати. А для осіб з легкими симптомами, треба організувати мобільні пункти діагностики і спеціальний транспорт для них, якщо немає можливості добратися своїм авто.

"Я сподіваюся, що влада буде давати реальну статистику"

– Прогнози від Національної академії наук України вказують, що при низькому рівні профілактичних заходів можливе інфікування 22 мільйонів українців.

Також міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив, що "всі пенсіонери помруть".

З нашим станом медицини та рівнем здоров’я населення – це об’єктивні прогнози?

– Ми повинні чітко розрізняти термінологію. Бути інфікованим вірусом не означає, що людина при цьому буде хворіти. А також, що всі, хто захворіє, будуть потребувати апарату ШВЛ.

Коли говорять про 22 мільйони, як і в багатьох країнах про 60-70%, то це не означає, що одночасно все населення буде інфікованим.

Йдеться про весь період пандемії. Вона може тривати і півроку, і п’ять років. Ніхто не знає, коли все завершиться.

Або винайдуть вакцину, або ефективне лікування, або зупинять пандемію іншими профілактичним і протиепідеміологічними заходами.

Зараз всі прогнози є дуже ймовірні. Реальні цифри будемо розуміти пізніше, коли все завершиться і ми зможемо дослідити, скільки людей мають антитіла до коронавірусу, скільки людей хворіло, скільки з ускладненнями і скільки померло.

З приводу заяви міністра. Смертність літніх людей не може бути 100%. В Китаї було 5% від тих людей, які захворіли (саме захворіли, а не були інфіковані – ред). В Італії – 8%. В Кореї – менше 1%. Тому міністр дуже неправильно висловився.

Як лікар можу сказати, що будь-яка пневмонія, чи це вірусна, чи бактеріальна, чи від грипу, для літніх людей з хронічними захворюваннями завжди має підвищену смертність порівняно з молодими. Бо їм важче видужати.

– Якщо брати ситуацію в Україні, то яка в нас вікова група ризику, зважаючи на велику різницю між середнім віком в Італії та у нас?

– Це люди від 60 років, від 70 – цей ризик ще більший і так далі.

Також це люди будь-якого віку з хронічним захворюванням. Йдеться про серцево-судинні хвороби, діабет другого типу, проблеми з нирками, печінкою.

– На вашу думку, чи реально за два-три місяці карантину зупинити поширення вірусу в Україні? На скільки часу в нас це все може затягнутися?

– Ми лише на початках епідемії в Україні. Порівнюючи з іншими країнами, перед нами ще багато викликів, випадків захворювань і проблем.

Тим паче зараз дуже багато людей повернулися з-за кордону і ми не знаємо, чи вони були інфіковані.

Я сподіваюся, що влада буде давати реальну статистику. Бо коли ми працювали в міністерстві, то вимушені були вимагати від місцевої влади правду щодо захворюваності.

В багатьох інстанціях думали, що краще не показувати реальні цифри, щоб їх за це не карали, замість того, щоб виявляти проблему й розуміти, як далі діяти.

Тож я сподіваюся, що буде багато тестів, відкритість влади і ми знатимемо правду.

– На кінець перед перспективою тривалої ізоляції вдома, чи радите людям все-таки інколи гуляти і хоча б виводити дітей?

– Жодних проблем, щоб вийти на вулицю і прогулятися я не бачу.

Це навіть здоро́во отримати якесь фізичне навантаження. Бо сидіти в замкненій квартирі – небезпечно для психічного здоров’я.

Але мусимо дотримуватись правил – не торкатися поверхонь, не йти на дитячі майданчики і там усього торкатися.

Можемо спілкуватися з людьми на вулиці, але тримати дистанцію.

Обов’язково мити руки, коли повертаємось додому, а перед тим верхній одяг залишити біля дверей.

Так, з дітьми трохи важче, бо вони не завжди дотримуються правил гігієни. Але зараз холодно і діти можуть бути в рукавичках, які убезпечать від контактів зі шкірою рук.


Пиzдливая сука по заказу "соросят" уничтожила санитарную систему, а теперь в кусты? Лживая мразь.

https://protocol.ua/ua/kolishniy_minist ... interv_yu/

_________________
На излете века взял и ниспроверг
Злого человека - добрый человек.
Из гранатомета - шлеп его, козла!
Стало быть, добро то посильнее зла!
(Е. Лукин)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 10:00 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
Лень писал(а):
Колишній міністр охорони здоров’я Уляна Супрун...

Вот интересно - кто-нибудь прочитает эту "простынь" полностью? Я не смог.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 10:33 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 дек 2013, 19:50
Сообщения: 3619
Я осилил. Мож и ТП пиндостановская, но говорит о том же о чем я писал - не стоит из маски делать фетиш, максимально охватывать тестированием приехавших из-за рубежа и группы риска, и не устраивать транспортных коллапсов. А что касается санэпидслужбы то полностью с ней согласен, уже в конце 90-х эта контора только взятки брала и бюджетные деньги просырала, потом я с ними не сталкивался, но не думаю что там что-то лучше стало, и конец их вполне закономерен.

_________________
Господи и Сатана дайте этим долболобам то что они хотят и пусть не жалуются!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 10:37 
Не в сети
Главный алкоголик забора
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 29 ноя 2013, 22:36
Сообщения: 8942
Откуда: Запорожье
КотМатроскин писал(а):
Я осилил.

Я сходил по ссылке "Лень" - там намного было удобнее читать.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 11:39 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 сен 2012, 15:41
Сообщения: 20370
:D XD



Мы танцевали с тобой румбу
Танцевали так легко
Но потом ты вдруг покашлял
Прямо в моё лицо.

Ма-ма-мия, пандемия
Заграницу выехать не могу
Я влюбилась как в первый раз
Но у него коронавирус.

Ма-ма, ма-ма, ма-ма, ма-ма-мия
ма-ма-мия, ма-ма-мия, ма-ма-мия, мия-мия
Но у него коронавирус.

Ну короче!
Ты обещал мне прийти на концерт
Но из-за вируса концертов нет
Ещё говорил, что дашь мне бабос
Но из-за короны полный отсос.

Ма-ма-мия, пандемия
Заграницу выехать не могу
Я влюбилась как в первый раз
Но у него коронавирус.

Ма-ма, ма-ма, ма-ма, ма-ма-мия
ма-ма-мия, ма-ма-мия, ма-ма-мия, мия-мия
Но у него коронавирус.

Ещё говорил, что дашь мне бабос
Но из-за вируса полный отсос.

Ма-ма, ма-ма, ма-ма, ма-ма-мия
ма-ма-мия, ма-ма-мия, ма-ма-мия, мия-мия
Но у него коронавирус.

_________________
1. Ми всі хотіли стати пілотами; більшість із нас стали лузерами (с) Сергій Жадан


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Новый китайский коронавирус
СообщениеДобавлено: 26 мар 2020, 12:28 
Не в сети
-КРАСАВЧЕГ ZаБора-
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 23 сен 2012, 15:41
Сообщения: 20370

_________________
1. Ми всі хотіли стати пілотами; більшість із нас стали лузерами (с) Сергій Жадан


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3817 ]  На страницу Пред.  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 153  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: Google [Bot]


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  

Powered by phpBB1 © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB
Мобильная версия