ПК ім. Кірова пр. Металургів, 1А
(097) 726-67-90
(098) 493-21-49
27-28 лютогоМАЙДАН: ___ДИСТАНЦІЯ___ СЛОВОМ
Поетично-драматургійний проект орієнтований на художні твори
з тематикою Революції Гідності і поточної вітчизною війни
Події з листопада 2013 року по сьогоднішній день не могли залишити осторонь авторів художніх творів. За останній час виник чималий масив текстів, що осмислюють процеси, свідками і учасниками яких стаємо ми всі. Враховуючи останній фактор – емоційна оцінка цих творів нерідко переважає над художньою. Проект «МАЙДАН: дистанція Словом» покликаний не лише представити вибірку поезій і п’єс, а у першу чергу вже зараз, у ці буремні часи, звернути увагу на їхню мистецьку цінність, адже колись (можливо невдовзі) перед нами постане вибір: які з цих творів ми беремо до культурної спадщини, а які не пройдуть цієї селекції. Й не відомо чий вибір стане вирішальним: літературознавців і критиків чи звичайних читачів, адже не варто неодооцінювати можливостей колективної пам’яті.
Організатори проекту «МАЙДАН: дистанція Словом» пропонують мешканцям міста долучитися до такої дискусії, а також самим познайомитися із художнім зрізом запропонованої тематики. Презентація творів пройде у кілька етапів:
27 лютого о 16.30 в галереї сучасного мистецтва «КалендАрт» відбудеться презентація проекту. О 17.00 на сцені «Нового театру» розпочнуться читки чотирьох сучасних п’єс, а саме:
* «Жінки та снайпер» (Тетяна Кіценко, Київ), пропонує нам подивитися на події Революції Гідності крізь призму родини, де чоловік і дружина опинилися по різні боки барикад. Конфлікт загострюється, коли виявляється, що чоловік – снайпер ВСУ, не бачить моральної дилеми в тому, щоб відкрити вогонь по протестувальникам.
* «Українське …лядство» (автор Максим Черниш, Київ), що у сатиричній формі звертається до підвалин українського національного характеру, його особливостей та вад, які серед іншого вплинули на хід сучасних події.
* «Привези мені зі Львова те чого в Запоріжжі немає» (автор Анастасія Косодій, Запоріжжя), занурює нас у фантасмагорійні події, що відбуваються на тлі сучасної російської-української війни. Його персонажі – українські вояки, волонтери, провінційні політики та істоти, що здатні виконати будь-яке бажання людини.
* «Багато інших слів» (автор Олесь Барліг, Запоріжжя) написана спеціально для проекту «МАЙДАН: дистанція Словом», а відліком подій у ній стає трагедія у Іловайському котлі в серпні 2014 року.
28 лютого о 13.00 в галереї сучасного мистецтва «КалендАрт» буде представлена поетична складова проекту. Це твори відібрані серед авторів по всій країні, а також пролунає творчість запорізьких літераторів. Після цього митців та городян запрошують до спільної дискусії.
Партнери проекту:
Департамент культури туризму національностей та релігій запорізької обласної державної адміністрації
Асамблея діячів культури Запоріжжя
Літературний клуб «99»
Галерея сучасного мистецтва «Lenin»
«Новий театр»